LKMA logoLKMA

2017 m. pavasario semestro kursai

Mažoji akademija, įsikūrusi po Lietuvių katalikų mokslo akademijos stogu, nuo sausio kviečia studijuoti visus, norinčius susiformuoti savarankišką ir rimtai argumentuotą požiūrį į Dievą ir tikėjimą, įgyti ir tobulinti žinias apie krikščionybę ir krikščionio gyvenimą.

Visi, dar tik pradedantys studijas mūsų akademijoje, laukiami įvadiniame „Krikščionybės pagrindų“ kurse, vyksiančiame visus mokslo metus (rudens ir pavasario sem.) pirmadieniais. Pavasarinę sesiją pradedam sausio 16 d. Kiekvienai su plačia krikščionybės sritimi (teologija, dvasingumu, istorija ar pan.) supažindinančiai paskaitai kviečiame skirtingus dėstytojus, būtent tos srities specialistus. Šio kurso metu gilinsimės, kaip Katalikų Bažnyčia kalba apie vieną Dievą trijuose Asmenyse, kas yra Bažnyčia ir kuo ji skiriasi nuo bažnyčios, kas svarbiausia jos mokyme ir krikščionybės istorijoje. Taip pat atsakymų ieškosime į kasdienybėje apie tikėjimą ir religiją kylančius klausimus, – kokia yra religinės bendruomenės prasmė, ką teigia šiuolaikinis ateizmas, ką ir kodėl sudegino inkvizicija ir t. t.

Nuo sausio vidurio Mažoji akademija kviečia pirmadieniais ir ketvirtadieniais (paskaitos vyks du kartus per savaitę) norinčiuosius mokytis skaityti Naująjį Testamentą graikiškai. Kursas Naujojo Testamento graikų kalba: Evangelija pagal Morkų skirtas anksčiau nestudijavusiems senovės graikų kalbos. Dėstyt. D. Andziulytė.

Nuo sausio 17 d. iki kovo 7 d., antradieniais kurso Nuodėmė literatūroje metu dėstyt. G. Gailiūtė-Bernotienė imasi patyrinėti, kaip litaratūra kalba apie nuodėmę. Kurso dalyviai, skaitydami apsakymus (nuo E. A. Poe iki Stephano Kingo, nuo Jameso Joyce'o iki Ray'aus Bradbury'o), kartu mėgins ieškoti interpretacijų, kurios leistų įžvelgti svarbių dalykų apie žmogaus prigimtį ir galbūt net pačius save.

„Vatikano II Susirinkimas buvo Evangelijos perskaitymas šių dienų kultūros šviesoje“, – sako pop. Pranciškus. Kokius akcentus sudėlioja tas perskaitymas? Kokių vaisių Susirinkimas sunokino Bažnyčiai, ką davė mums? Trečiadieniais nuo vasario 15 d. iki kovo 22 d. klausytojai kviečiami ieškoti atsakymų į šiuos klausimus kartu su kard. A. J. Bačkiu kurso Vatikano II Susirinkimo vaisiai metu.

Antradieniais nuo kovo 14 d. iki gegužės 2 d. doc. dr. N. Kardelis skaitys kursą Senojo Testamento pasaulis ir jo atspindžiai kalboje. Gilinantis į hebrajų kalbos ir kitų senųjų kalbų – aramėjų, šumerų, akadų, senovės egiptiečių – leksikos klodus, bus bandoma parodyti, ką apie Senojo Testamento pasaulį byloja kalbiniai jo atspindžiai, kurių neįmanoma pastebėti skaitant Šv. Rašto vertimus į lietuvių ar kitas šiuolaikines kalbas.

Nuo kovo 29 d. iki gegužės 10 d. trečiadienių vakarais doc. dr. I. Gudauskienė pasakos apie ,,Pradžios knygos pirmuosius keturis skyrius. Paskaitų ciklas Šv. Raštas. Pradžios knygos 1-4 sk.: tekstas ir jo prasmė  siūlo atidžiau pažvelgti į keturis pirmuosius šio daugeliu požiūrių įstabaus ir nenuspėjamo tekstinio bloko skyrius, keliant klausimus apie Dievo, žmogaus ir pasaulio tikroves bei čia deklaruojamus jų tarpusavio saitus.

Ketvirtadieniais nuo vasario 23 d. prof. D. Serapinas supažindins su šiuolaikinėmis sveikatos apsaugos aktualijomis. Kurso Sveikatos apsaugos genetiniai, psichologiniai ir dvasiniai aspektai paskaitų metu bus aptariami genetiniai, psichologiniai ir dvasiniai veiksniai, lemiantys žmogaus sveikatą.

Vasario 25 d., šeštadienį, 13–19 val. kviečiame į intensyvų kursą Dogmų dovana 2. Per keturių paskaitų maratoną nuobodulio dulkes nuo katekizminių formulių ir vėl nubrauks doc. dr. B. Ulevičius, VDU Katalikų teologijos fakulteto dekanas ir dėstytojas, kuris kalbės apie Jėzų Kristų – Amžinąjį ir Įsikūnijusį Žodį, Jėzaus asmenį ir misiją, atvers žmogaus pašaukimo svarbą šiame pasaulyje.

Trečiadieniais vyks dvasinės pratybos „Eik į savo kambarėlį“. Tai ignaciškos pratybos, išdėliotos į 33 maldos savaites, skirtos užmegzti, sutvirtinti, ugdyti mūsų ryšį su Dievu. Kasdien atliekame maldos užduotis ir kartą per savaitę susitinkame pasidalinti maldos patirtimi. Registracija pasibaigusi.

 * * *

Labai prašome į paskaitas ateiti tik prieš tai užsiregistravus. Jūsų registracija galioja tik tada, jei gavote patvirtinimą el. paštu. Atsakymą apie savo registraciją gausite iki vasario 1 d.

Registruodamiesi įsipareigojate be rimtos priežasties nepraleisti daugiau nei 10 proc. paskaitų. Prieš registruodamiesi į du ar daugiau kursų, gerai pagalvokite, ar tikrai turėsite galimybę kiekvieną savaitę jiems skirti savo laiko. Užsiregistruodami ir vėliau nelankydami paskaitų užkirsite kelią studijuoti kitiems.

Paskaitos vyksta Lietuvių katalikų mokslo akademijos auloje, Pilies g. 8, Vilnius.

Paskaitos yra nemokamos, tačiau dalyviai pagal savo galimybes yra prašomi palikti auką.

UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS (Pavasario semestras, 2017 m.)

Krikščionybės pagrindai
sausio 16 d. – gegužės 9 d., pirmadieniais, 18.00, LKMA auloje

Naujojo Testamento graikų kalba: Evangelija pagal Morkų
sausio 16 d. – gegužės 8 d., pirmadieniais ir ketvirtadieniais, 18.00, LKMA Mažojoje auditorijoje

Nuodėmė literatūroje
sausio 17 d. – kovo 7 d., antradieniais, 18.00, LKMA auloje

Senojo Testamento pasaulis ir jo atspindžiai kalboje
kovo 14 d. – gegužės 2 d., antradieniais, 19.00, LKMA auloje

Vatikano II Susirinkimo vaisiai
vasario 15 d. – kovo 22 d., trečiadieniais, 18.00, LKMA auloje

Šv. Raštas. Pradžios knygos 1–4 sk.
kovo 29 d. – gegužės 10 d., trečiadieniais, 18.00, LKMA auloje

Sveikatos apsaugos genetiniai, psichologiniai ir dvasiniai aspektai
vasario 23 d. – balandžio 21 d., ketvirtadieniais, 18.30, LKMA auloje

Dogmų dovana 2
vasario 25 d., 13.00–19.00, LKMA auloje

Dvasinės pratybos „Eik į savo kambarėlį“
trečiadieniais, 18.15 LKMA Mažojoje auditorijoje

 * * *

Registracija į kursus prasidės gruodžio mėn. ir vyks iki vasario 1 d. arba kol bus laisvų vietų.

aukštyn