LKMA logoLKMA

2018 m. rudens semestro kursai

Mažoji akademija, įsikūrusi po Lietuvių katalikų mokslo akademijos stogu, nuo 2018 m. spalio kviečia studijuoti visus, norinčius susiformuoti savarankišką ir rimtai argumentuotą požiūrį į Dievą ir tikėjimą, įgyti ir tobulinti žinias apie krikščionybę ir krikščionio gyvenimą. Registracija į visus 2018 m. rudens semestro kursus prasidės rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje.

Visi, dar tik pradedantys studijas mūsų akademijoje, laukiami įvadiniame Seminare, kurio metu skaitysime Katalikų Bažnyčios katekizmą, Bažnyčios dokumentus ir kitus svarbius krikščioniškus tekstus, kalbėsimės apie Dievą, teologiją, Šv. Raštą ir krikščioniui svarbius šiandienio gyvenimo keliamus iššūkius. Seminarą ves kun. Gabrielius Satkauskas. Seminaro laikas bus patikslintas ir registracija prasidės rugpjūčio viduryje, seminaras vyks Mažojoje salėje.

Antradieniais nuo spalio 2 d. kartu su dėstyt. dr. L. Jovaiša gilinsimės į Bažnyčios istoriją Ankstyvaisiais Naujaisiais laikais (XVI–XIX a. vidurys). Registracija prasidės rugpjūčio pabaigoje.

Trečiadienius kartu su teolog. lic. kun. M. Mitkevičiumi skirsime gilinimuisi į Šv. Rašto Senojo Testamento knygas, ypatingą dėmesį sutelkdami į jų pristatomą Dievo paveikslą. Kaip Dievas apsireiškia hebrajams ir kokią sampratą jie įrašo į ST puslapius? Tai pavasarį girdėto kurso tęsinys. Registracija prasidės rugpjūčio pabaigoje.

Paskutiniais mėnesių trečiadieniais susitiksime  Knygų klube. Į klubą burtis kviečia dr. Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. Registracija prasidės rugpjūčio pabaigoje. Į paskirus Knygų klubo susitikimus galima ateiti ir nesiregistravus.

Ketvirtadieniais drauge su ses. Dominyka Slepikaite DP gilinsimės į šiandien besiskleidžiantį Krikščionišką dvasingumą, kurio šaknys – Bažnyčios Tėvų ir kitų Bažnyčios rašytojų bei šventųjų mokymas. Registracija prasidės rugpjūčio pabaigoje.

Vieną šeštadienį kun. K. Palikša klausytojus supažindins su liturgijoje naudojama simbolika. Kursas Liturgijos simbolių kalba vyks šeštadienį, lapkričio 24 d. 13.00–19.00.

Visiems rūpi, kas bus po mirties. Ar pasaulio pabaiga bus tokia, kokią rodo holivudiniai filmai? O gal bus dar baisiau? Doc. Benas Ulevičius imasi praverti eschatologinių nuojautų ir baimių duris ir pažvelgti, ko apie pasaulio pabaigą moko Kristus ir Bažnyčia. Kursas Mano (ir) pasaulio pabaiga: Katalikų Bažnyčios eschatologijos pagrindai 2 vyks šeštadienį, lapkričio 10 d., 13.00–19.00. Registracija prasidės rugpjūčio pabaigoje.

Gruodžio 1 d., šeštadienį, 13.00–19.00, LKMA auloje, kun. teolog. lic. Mozė Mitkevičius supažindins su Jonos knyga. Tai vienas iš trumpiausių, sąmojingiausių, žmogiškos psichologijos permatymo prasme taikliausių ST tekstų. Ką mums kalba ši knyga, pasakojanti apie žmogišką Jonos neklusnumą, pasipriešinimą, pasipiktinimą Dievo „įnoriais“ ir  visa nugalintį dievišką gailestingumą?

Kaip kiekvienais metais, nuo spalio pradžios leisimės į 33 savaičių trukmės kelionę Eik į savo kambarėlį. Ignaciškos pratybos skirtos užmegzti ir ugdyti mūsų ryšį su Dievu, kasdien atliekant maldos užduotis ir vieną kartą per savaitę susirenkant pasidalinti savo maldos vaisiais grupėje. Pratybų laikas bus patikslintas rugpjūčio antroje pusėje.

 * * *

Labai prašome į paskaitas ateiti tik prieš tai užsiregistravus. Jūsų registracija galioja tik tada, jei gavote patvirtinimą el. paštu. Atsakymą apie savo registraciją gausite iki sausio 15 d.

Registruodamiesi įsipareigojate be rimtos priežasties nepraleisti daugiau nei 10 proc. paskaitų. Prieš registruodamiesi į du ar daugiau kursų, gerai pagalvokite, ar tikrai turėsite galimybę kiekvieną savaitę jiems skirti savo laiko. Užsiregistruodami ir vėliau nelankydami paskaitų užkirsite kelią studijuoti kitiems. Klausytojai, užsiregistravę ir nelankę paskaitų, kitais metais gali būti neregistruojami arba paprašyti susimokėti visą kursų kainą.

Paskaitos vyksta Lietuvių katalikų mokslo akademijos auloje arba šalia esančioje Mažojoje auditorijoje, Pilies g. 8, Vilnius.

Paskaitos yra nemokamos, tačiau dalyviai pagal savo galimybes yra prašomi palikti auką.

UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS (rudens semestras, 2018 m.)

(tikslus užsiėmimų tvarkaraštis Jūsų lauks rugpjūčio viduryje)

 * * *

Registracija į kursus prasidės rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje ir vyks iki spalio vidurio arba kol bus laisvų vietų.

aukštyn