LKMA logoLKMA

Knygų klubas

Paskutiniais mėnesių trečiadieniais (gruodžio 19 d., sausio 30 d., vasario 27 d., kovo 27 d., balandžio 24 d.), 18.30, LKMA Mažoji auditorija, Pilies g. 8, Vilnius

Dėstyt. dr. Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

Sėkmingos ir turiningos praėjusių metų Knygų klubo diskusijos įkvepia kelti kartelę. Šiemetinė knygų klubo tema – nuodėmė ir malonė – yra viena katalikiškiausių temų literatūroje (nors tai nereiškia, kad nekatalikai, nepraktikuojantys katalikai ar aiškaus santykio su katalikybe neturintys skaitytojai turėtų jaustis nekviečiami ar nepageidaujami Knygų klube). Pasakyti, kad žmogus nuodėmingas, – kas kita, negu pasakyti, kad jis blogas. Pasakyti, kad žmogus apdovanotas malonėmis, – kas kita, negu pasakyti, kad jis geras. O literatūra – ypač paranki terpė tyrinėti visoms žmogaus gerumo ir blogumo subtilybėms, nuodėmės ir malonės veikimui jo gyvenime ir konkrečiose situacijose. Su tokiais klausimais šiemet imsime į rankas knygas, bet didžiausias Knygų klubo džiaugsmas yra laukti ir nežinoti, kur pasisuks pokalbis tarp gyvų ir – pamatysit – įdomių žmonių, su kuriais susitiksime. Registracija į šį kursą čia. Galima ateiti ir neužsiregisravus.

Knygos:

Gilbert Keith Chesterton, Žmogus, kuris buvo Ketvirtadienis, Vilnius: Katalikų pasaulio leidiniai, 2004, vertė Rasa Drazdauskienė; spalio 24 d.
Anthony Burgess, Prisukamas apelsinas, Vilnius: Alma littera, 1993, vertė Vytautas Petrukaitis; Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1999, vertė Saulius Dagys; Vilnius: Sofoklis, 2014, vertė Saulius Dagys; Vilnius: Lietuvos rytas / Mediasat, 2007, vertė Saulius Dagys; lapkričio 28 d.
Georges Bernanos, Kaimo klebono dienoraštis, Vilnius: Katalikų pasaulis, 2002, vertė Galina Baužytė-Čepinskienė; gruodžio 19 d.
Evelyn Waugh, Sugrįžimas į Braitshedą, Vilnius: Tyto alba, 2010, vertė Rasa Drazdauskienė; sausio 30 d.
Rainer Maria Rilke, Duino elegijos, Vilnius: Aidai, 1998, vertė Antanas Gailius (t. p. internete: http://www.tekstai.lt/buvo/versti/rilkeram/elegijos.htm); Rainer Maria Rilke, Poezija – Die Gedichte, Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1996, p. 245–313, vertė. Sigitas Geda, Vytautas Bložė ir Antanas Danielius; vasario 27 d.
Graham Greene, Galybė ir garbė, Vilnius: Sofoklis, 2013, vertė Ona Daukšienė; kovo 27 d.
Patricia Highsmith, Talentingasis misteris Riplis, Vilnius: Alma littera, 2008, vertė Dalia Judita Vabalienė; balandžio 24 d.

aukštyn