LKMA logoLKMA

Streso mechanizmai ir valdymas per genetikos bei sveikos gyvensenos prizmę

Šeštadienis, vasario 20 d., 12.00–18.00 val., nuotoliniu būdu prisijungiant internetu per Zoom programą.

Kurso įrašo peržiūra kovo 6 d., 12 val.

Dėstyt. prof. Danielius Serapinas

Stresas skirtas pereiti pokyčius ir įveikti iššūkius. Tačiau jei jis užsitęsia, aktyvuoja adrenalino perteklių ir išryškėja dėl streso atsirandantys fiziologiniai pokyčiai (didėja cholesterolis, cukrus kraujyje, kraujospūdis ir kt.). Paskaitose bus aptariami streso prevencijos teoriniai ir praktiniai metodai. Šiuolaikinė genetika (epigenetika) įrodė, kad žmogaus genų seka funkcine prasme nėra tokia nepajudinama akmeninė siena, kaip buvo manoma genominės eros pradžioje, kai 2003 m. buvo iššifruotas visas žmogaus genomas. Tyrimai atskleidė, kad DNR grandinei arba genų pasireiškimui didelę įtaką daro aplinkos veiksniai, taip pat ir gyvenimo būdas. Chromosomų galai – telomerai, svarbūs genetiniai determinantai, jautriai reaguoja į išorinę bei vidinę aplinką. Nobelio premijos laureatė prof. E. Blackburn įrodė, kad sveika gyvensena, pozityvus mąstymas veikia netgi telomerus.

Danielius Serapinas – gydytojas genetikas, medicinos mokslų daktaras, MRU profesorius.

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį. Registracijos mokestis – 15 eurų (galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę) arba susimokėti Lietuvių katalikų mokslo akademijoje). Registracijos anketa čia. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anetą žr. skyrelyje Registracija.

Papildoma informacija: Registruodamiesi įsipareigojate praleisti ne daugiau nei 10 proc. paskaitų. Sėkmingai kursą išklausiusiems klausytojams jų pageidavimu gali būti išduotas kurso baigimo pažymėjimas.

aukštyn