LKMA logoLKMA

„O jūs nūn pasiklausykite palyginimo“ (Mt 13,18). Jėzaus palyginimai apie Dangaus karalystę. 2

Antradieniais, gruodžio  5–19 d., 18.30, LKMA Aula

Dėstytojas kun. Mozė Mitkevičius

Antroji kurso apie Jėzaus palyginimus dalis.

„O jūs nūn pasiklausykite palyginimo“ (Mt 13,18). Apie Dangaus karalystę esame įpratę mąstyti kaip apie būsimą laikų pabaigoje transcendentinę tikrovę, pranokstančią bet kokius žemiškus dėsnius. Būtent dėl to apie ją tegalima kalbėti tik palyginimais, mėginant subtiliai prisiliesti prie iki galo taip ir nesuvokiamo slėpinio. Ir vis dėlto evangelijose Jėzus prabyla apie čia ir dabar prisiartinusią karalystę, aptardamas ją ne sudėtingomis teologinėmis traktuotėmis, kurioms perprasti reiktų specialaus aukštojo mokslo, bet lengvai įsimenamais pasakojimais, provokuojančiais paprastus žmones atrasti gyvenimo džiaugsmą dalykuose, kurie paslėpti nuo išmintingųjų ir galingųjų, tačiau nesunkiai įžvelgiami mažutėliams. Pirmojo amžiaus klausytojų ausims skelbiami Jėzaus palyginimai turėjo skambėti kiek kitaip – gerokai paprasčiau – nei juos girdime šiandien mes. Galbūt šimtmečiais ne vienu teologiniu sluoksniu užsimuturiavusią palyginimų provokaciją verta pamėginti apnuoginti, kad atrastume dangaus karalystės logikos nuostabą. Tad „į ką panaši Dievo karalystė, ir su kuo man ją palyginti?“ (Lk 13,18).

Kun. Mozė Mitkevičius – diecezinis Vilniaus arkivyskupijos kunigas, šiuo metu baigiantis daktaro pakopos studijas Grigaliaus universitete Romoje.

Registracija į šį kursą pasibaigusi. 

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį (mokestis registruojantis į šį kursą 20 eurų, jį galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę, kurį nurodote ir anketoje; išsisaugoję pavedimo kopiją prisekite ją anketoje) arba galima registruotis LKMA susimokant grynaisiais. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anketą žr. skyrelyje Registracija.

Papildoma informacija: Sėkmingai kursą išklausiusiems klausytojams jų pageidavimu gali būti išduotas kurso baigimo pažymėjimas (apie pageidavimą gauti kursų išklausymo pažymėjimą reikėtų pranešti kursų koordinatorei iki pasibaigiant kursui).

 

aukštyn