LKMA logoLKMA

Septynios dorybės: krikščioniškasis atsparumo ir laimingo gyvenimo receptas

Antradieniais, kovo 7 d. – balandžio 18 d., 18.30, septynios nuotolinės paskaitos prisijungiant per Zoom programą

Dėstyt. dr. Jūratė Micevičiūtė

Žmogus, išsiugdęs keturias pagrindines dorybes: protingumą, teisingumą, tvirtumą ir susivaldymą, – įgyja atsparumo, leidžiančio išgyventi sunkiais laikais, ir pajėgia susikurti laimingą būvį. Šį ketvertuką mini jau Platonas, nors nemato reikalo jį pagrįsti, – taip giliai įsitvirtinusi ši tradicija buvo jo laikais.

Krikščionybė perėmė Antikos patirtį, tačiau ją reikšmingai papildė mokymu apie tris teologalines dorybes. Tai – tikėjimas, viltis ir meilė, be kurių neįmanoma žmogaus pilnatvė. Maža to, kaip tik jos padeda tobulai išskleisti pagrindines dorybes, peržengiant žmogui būdingą ribotumą. Tai išsamiai ir netikėtai išdėstė šv. Tomas Akvinietis, o Vatikano II Susirinkimo paskatinti moralės filosofai įtaigiai pabrėžė, kad kaip tik dorybės paruošia asmenį atsiverti santykiui su kitais ir su Kitu. 

Paskaitų turinys

1. Įvadas: dorybių samprata krikščioniškoje tradicijoje

2. Pagrindinės dorybės. Protingumas

3. Teisingumo dorybė

4. Tvirtumo dorybė

5. Susivaldymo dorybė.

6. Trys teologinės dorybės. Tikėjimas.

7. Viltis ir dosnioji meilė

Jūratė Micevičiūtė – dr., vertėja, publicistė, eseistė, piligriminių kelionių Ispanijoje gidė, žurnalo „Kelionė“ bendraautorė ir knygų „17 šv. Teresės miestų“ bei „4 keliai prie Gyvybės medžio“ autorė. Tyrinėjamos sritys: religijos fenomenologija, dvasinė teologija ir mistinė patirtis.

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį. Registracijos mokestis – 15 eurų (prieš pildant anketą pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę) ir išsisaugoti pavedimo kopiją, ją reikės prisegti Jūsų registracijos anketoje). Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anketą žr. skyrelyje Registracija.

Registracijos anketa čia.

Papildoma informacija: Registruodamiesi įsipareigojate praleisti ne daugiau nei 10 proc. paskaitų. Sėkmingai kursą išklausiusiems klausytojams jų pageidavimu gali būti išduotas kurso baigimo pažymėjimas (apie pageidavimą gauti kursų išklausymo pažymėjimą reikėtų pranešti kursų koordinatorei iki pasibaigiant kursui).

aukštyn