LKMA logoLKMA

Šv. Rašto tekstų skaitymo balsu ypatumai. Patarimai skaitovams

Šeštadieniais, lapkričio 28 d., gruodžio 12 ir 19 d., 15 val., LKMA Aula. Praktinės paskaitos buvo atidėtos iki pavasario. Patikslintą jų laiką paskelbsime, kai tik turėsime tokią galimybę. Kiekvienam užsiregistravusiam apie tai pranešime asmeniškai registracijos anketoje nurodytu el.paštu.

Dėstyt. Dalia Michelevičiūtė

Kodėl Krikščionių bendruomenėje visais laikais buvo labai svarbu perteikti Dievo žodį. Šv. Mišių liturgijoje esminis vaidmuo tenka žodžiui ir žmogaus balsui. Kunigo tariama malda, taip pat ir skaitinių tekstai yra sąlyga Jėzaus Kristaus aukai sudabartinti. Deramai perskaityti skaitiniai aktualizuoja Dievo žodį, paruošia mūsų, susirinkusiųjų bendruomenės, širdis ir protus Aukos liturgijai. Kurso metu aptarsime viešo kalbėjimo, meninio skaitymo, aktorinio meistriškumo ir Šv. Rašto tekstų perteikimo balsu skirtumus, raiškios kalbos svarbą ir asmeniškumo pavojus. Praktinėje dalyje – kalbos įgūdžių lavinimas ir patarimai skaitovams.

Dalia Michelevičiūtė – teatro ir kino aktorė, TV laidų vedėja, Lietuvos ir teatro akademijos dėstytoja.

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį. Registracijos mokestis – 15 eurų (galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę) arba susimokėti Lietuvių katalikų mokslo akademijoje). Registracija į šį kursą pasibaigusi. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anetą žr. skyrelyje Registracija.

Papildoma informacija: Registruodamiesi įsipareigojate praleisti ne daugiau nei 10 proc. paskaitų. Sėkmingai kursą išklausiusiems klausytojams jų pageidavimu gali būti išduotas kurso baigimo pažymėjimas.

aukštyn