LKMA logoLKMA

Biblijos archeologija ir lingvistika

Ketvirtadieniais, vasario 3 d. – kovo 10 d.,  18.30. Nuotoliniu būdu prisijungiant per Zoom programą.

Dėstyt. prof. Naglis Kardelis

Biblinė archeologija ir lingvistika – tai disciplinos, padedančios suvokti Šventąjį Raštą ir tiriančios kultūrinį jo kontekstą. Šešių paskaitų metu bus apžvelgti svarbiausi archeologiniai atradimai Šventojoje Žemėje, mitinė ir simbolinė Senojo Testamento geografija (sunkiai identifikuojamos ar religinio simbolio prasmę turinčios vietovės) bei archeologiniai Jėzaus gyvenimo ir veiklos liudijimai. Taip pat apžvelgsime, kokiais savitumais pasižymi hebrajų, aramėjų ir senosios graikų kalbos ir kokią įtaką padarė šių kalbų raiška Šventojo Rašto žinios formai. Dėmesio skirsime kalbinėms Senojo ir Naujojo Testamento idiomoms, tikriniams vardams Šventajame Rašte, jų darybai ir semantikai.

Prof. Naglis Kardelis – filosofas, filologas, kalbotyrininkas, vertėjas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorius, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas. 

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį (mokestis 15 eurų, jį galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę, kurį nurodote ir anketoje; išsisaugoję pavedimo kopiją prisekite ją anketoje) arba galima registruotis LKMA susimokant grynaisiais. Registracijos anketa čia. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anketą žr. skyrelyje Registracija.

Pagrindinė rekomenduojama literatūra lietuvių kalba

Alexander, Pat; Alexander, David, Biblijos žinynas, Vilnius: Alma littera, 2001.

Kroll, Gerhard, Jėzaus pėdomis, Vilnius: Atkula, 1997.

Ratzinger, Joseph, Krikščionybės įvadas, Vilnius: Katalikų pasaulis, 1991.

Rubšys, Antanas, Raktas į Senąjį Testamentą, 3 tomai, Vilnius: Katalikų pasaulis, 1995–1996.

Rubšys, Antanas. Raktas į Naująjį Testamentą, 2 tomai, Vilnius: Katalikų pasaulis, 1997.

 

Thiede, Carsten Peter. JĖZUS. Tikėjimas. Faktai, Vilnius: Katalikų interneto tarnyba, 2006.

 

aukštyn