LKMA logoLKMA

Liturginio mąstymo ir elgesio apmatai

Ketvirtadieniais, nuo spalio 1 d. iki gruodžio 10 d. (gruodžio 3 d. paskaitos nebus), 19.00, nuotoliniu būdu prisijungiant internetu per Zoom programą.

Dėstyt. doc. dr. Benas Ulevičius

Nedažnai pagalvojame, kad liturginių bažnyčių krikščionys, susirinkę drauge melstis, elgiasi keistai: kalba keistu balsu, daro keistus gestus, gieda keistas melodijas, puošia savo maldos pastatus keistu būdu. Liturgijoje elgiamės kitaip nei kasdieniniame gyvenime. Kodėl? Kokia tokio elgesio kilmė? Ar ir kuo krikščionių liturginis veikimas skiriasi nuo maginių veiksmų? Kaip liturgijoje veikia mūsų mintys ir vaizduotė? Kaip liturgijoje kalbame, giedame ir tylime, stojamės ir klaupiamės, vaizduojame ir patys tampame vaizdu? Kaip liturgijoje išgyvename erdvę ir laiką? Paskaitų ciklas padės atsakyti į šiuos klausimus, naujai pažvelgti į liturginį dalyvavimą, giliau suprasti liturgijos kilmę ir svarbą.

Benas Ulevičius – teologijos mokslų daktaras, Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto dekanas, Religijos studijų katedros docentas.

Registracija į kursą privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį. Registracijos mokestis – 15 eurų (galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę) arba susimokėti Lietuvių katalikų mokslo akademijoje). Registracijos anketa čia. Daugiau apie registraciją, registracijos mokestį ir registracijos anetą žr. skyrelyje Registracija.

Papildoma informacija: Registruodamiesi įsipareigojate praleisti ne daugiau nei 10 proc. paskaitų. Sėkmingai kursą išklausiusiems klausytojams jų pageidavimu gali būti išduotas kurso baigimo pažymėjimas.

Rekomenduojamos literatūros sąrašas

Benas Ulevičius, Dieviškasis žaidimas. Liturginio mąstymo apmatai, Vilnius: Aidai, 2009.

 

 

aukštyn