LKMA logoLKMA

2023 m. rudens semestro kursai

Mažoji akademija, įsikūrusi po Lietuvių katalikų mokslo akademijos stogu, kviečia studijuoti visus, norinčius susiformuoti savarankišką, rimtai argumentuotą požiūrį į Dievą ir tikėjimą, įgyti ir tobulinti žinias apie krikščionybę ir krikščionio gyvenimą.

Rudens semestras prasideda 2023 m. rugsėjo mėnesį. 

Šių metų rudens semestre Mažojoje akademijoje vyks bent keletas paskaitų ar seminarinių susitikimų ciklai. Taip pat kviečiame ir norinčius dalyvauti ignaciškose dvasinėse pratybose. Dalis užsiėmimų vyks gyvai (susitiksime Lietuvių katalikų mokslo akademijoje, Pilies g. 8). Kiti užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu per Zoom programą.

Prie gyvai vyksiančių kursų nurodoma, kur jie vyks (auditorija), prie nuotolinių, – kad vyks nuotoliniu būdu per Zoom programą.

Kursų įrašai klausytojams nesiunčiami. Kviečiame klausyti rinktinius įrašus mūsų archyve.

Registracija į kursus privaloma. Registracija priimama tik užpildžius anketą ir sumokėjus registracijos mokestį (mokestis nurodomas prie konkretaus kurso, jį galima pervesti į Mažosios akademijos atsiskaitomąją sąskaitą (SEB, LT08 7044 0600 0795 4439, banko kodas: 70440, paskirties laukelyje nurodyti kurso pavadinimą ir besiregistruojančio žmogaus vardą ir pavardę, kurį nurodote ir anketoje; išsisaugoję pavedimo kopiją prisekite ją anketoje) arba galima registruotis LKMA susimokant grynaisiais.

Registracijos patvirtinimą gausite per penkias darbo dienas nuo anketos užpildymo ir registracijos mokesčio sumokėjimo. Į nuotolinius kursus užsiregistravę klausytojai detalesnę informaciją apie prisijungimą gaus kartu su registracijos patvirtinimu.

Registracija į 2023 m. rudens semestro kursus vyksta iki rugsėjo pabaigos arba kol yra laisvų vietų. Registracija į kursus čia.

Registruodamiesi įsipareigojate be rimtos priežasties nepraleisti daugiau nei 10 proc. paskaitų.

Norėdami susipažinti su būsimo kurso aprašymu, spauskite kurso pavadinimą „Užsiėmimų tvarkaraštyje“ žemiau arba Registracijos skyrelyje. Visas registracijos anketas rasite prie kurso aprašymo arba skyrelyje Registracija.

 * * *

UŽSIĖMIMŲ TVARKARAŠTIS

Rudens semestras, 2023 m.

Kursų anotacijos, dėstytojų pristatymai, detalus tvarkaraštis ir rekomenduojamos literatūros sąrašai – paspaudus kurso pavadinimą.

„O jūs nūn pasiklausykite palyginimo“ (Mt 13,18). Jėzaus palyginimai apie Dangaus karalystę. 1, dėstytojas kun. Mozė Mitkevičius, antradieniais, rugsėjo 12 d. – spalio 3 d., 18.30, dėstyt. kun. Mozė Mitkevičius, LKMA Aula. Mokestis už registraciją 20 eurų. Registracija į šį kursą pasibaigusi. Kviečiame registruotis į antrą kurso dalį gruodžio mėnesį bei kitus mūsų akademijoje rengiamus kursus.

„O jūs nūn pasiklausykite palyginimo“ (Mt 13,18). Jėzaus palyginimai apie Dangaus karalystę. 2., dėstyt. kun. Mozė Mitkevičius, antradieniais,  gruodžio  5–19 d., 18.30, LKMA Aula. Registracija į kursą privaloma. Mokestis už registraciją 20 eurų. Registracijos anketa čia.

Šv. Raštas. Pasaulyje svarbiausios vestuvėsdėstyt. ses. Linda Ceple, trečiadieniais, lapkričio 8–29 d., 18.30, 4 nuotolinės paskaitos prisijungiant per Zoom. Mokestis už registraciją 30 eurų. Registracijos anketa čia.

Šv. Raštas. Kai akmenys šaukiadėstyt. ses. Linda Ceple, trečiadieniais, gruodžio 620 d., 18.30, 3  nuotolinės paskaitos prisijungiant per Zoom. Mokestis už registraciją 30 eurų. Registracijos anketa čia.

Krikščionybės mistikės, dėstyt. Ligita Ryliškytė, Paulina Vanagaitė, Rita Bagdonaitė, Jurga Katkuvienė, Gintė Kazlauskienė, Jūratė Micevičiūtė, ketvirtadieniais, lapkričio 9 d. – gruodžio 14 d., 18.30, nuotolinės paskaitos prisijungiant per Zoomą. Mokestis už registraciją 30 eurų.  Registracijos anketa čia.

Vienuolių dvasingumas, dėstyt. dėstyt. Agnė Ivaškevičiūtė Belevičienė, br. Jokūbas Marija Goštautas OP, br. Juozapas Marija Žukauskas OFM, kun. Mindaugas Malinauskas SJ, kun. Vidas Labanauskas OCD, pirmadieniais,  lapkričio 6 d. – gruodžio 11 d., 18.30, nuotolinės paskaitos prisijungiant per Zoomą. Mokestis už registraciją 30 eurų. Registracijos anketa čia.

Patyriminis bibliodramos užsiėmimas „Kelkis ir eik!“, dėstyt. Inga Motuzaitė, šeštadienis, lapkričio 11 d., 10–17 val., LKMA Aula. Mokestis už registraciją 30 eurų.  Kuras perkeltas į šių mokslo metų pavasario semestrą. Registracijos anketa čia.

Kristologijos įvadas, dėstyt. dr. Benas Ulevičius, šeštadienis, gruodžio 2 d., 10–17 val., 4 nuotolinės paskaitos su pietų pertrauka). Mokestis už registraciją 30 eurų. Registracijos anketa čia.

Knygų klubas. Kitas pasaulis, dėstyt. Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė, antrą mėnesio antradienį, 18.30. LKMA Mažoji auditorija. Mokestis už registraciją 30 eurų. Registracijos anketa čia.

Dvasinės pratybos „Eik į savo kambarėlį“grupę palydi Audronė Tylaitė ir Jurgita Maciulevičienė, pirmadieniais, nuo spalio 9 d. iki kitų metų gegužės, 18.00 val., LKMA Mažojoje auditorijoje. Registracija į dvasines pratybas čia.

* * *

Registracija į kursus vyksta iki rugsėjo pabaigos arba kol yra laisvų vietų. Registracija privaloma.

aukštyn